Aile Hekimlerine Kurumsal E-posta Adresleri Verildi

Nisan 17th, 2012 Sağlık Haber 0 Comments
Aile Hekimlerine Kurumsal E-posta Adresleri Verildi

Aile Hekimlerine Kurumsal E-posta Adresleri Verildi

 

Ülkemizde sağlığa verilen değer her geçen gün daha da artıyor. Sağlıklı bireyler, sağlıklı toplum ve kaliteli yaşam için verilen hizmetlerde standartların üstüne çıkılması hedeflenmekte. Bu amaçla ülkemizde ilk olarak 2004 yılında pilot bölge olarak seçilen Düzce’de başlamıştı.

Aile hekimliğine geçerken sağlık hizmetlerinin daha verimli olması, daha etkin bir çalışma sağlaması ve hakkaniyetli bir sağlık hizmetinin sunulması amaçlanmıştı. Bu amaçla 2010 yılında ülke genelinde aile hekimliğine geçildi. Bu sayede herkesin bir aile hekimi oldu ve sağlık sorunlarının takibi için ilk olara aile hekimimizle görüşüyoruz.

Aile hekimliği konusunda daha verimli sonuç alabilmek adına çalışmalar halen devam etmekte. Bu çalışmalardan biri de her aile hekimine kurumsal e-posta adresinin verilmesi oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından her aile hekimine kurumsal e-pota adresinin tanımlanması işlemlerin daha hızlı yapılmasını sağlayarak daha kaliteli bir hizmet sunulmasını sağlayacak. Bu sisteme geçişin aile hekimleri için büyük bir avantaj sağlayacak. Kurumsal e-posta sistemiyle aile hekimleri kendilerine bağlı nüfuslara hastanede yapılan işlemleri, Sağlık-Net’teki doğum, ölüm, aşı ve izlem bilgilerine ayrıca kronik hastalıklarla ilgili gerekli olan teşhis bilgilerine kolaylıkla ulaşacaklar.

Sağlık Bakanlığı’nın henüz yeni uygulamaya koydukları bu sistemle zamandan tasarruf sağlanacak ve sağlık adına daha verimli zaman harcanabilecek. Bu amaçla Sağlık Bakanlığı sitesi olan saglik.gov.tr’den  bir duyuru yayınladı. Duyuruya göre tüm aile hekimlerinin kurumsal işlev ve takiplerini kolaylaştırma maksatlı hazırlanan saglik.gov.tr uzantılı kurumsal e-posta adresi tanımlanmış bulunmakta.

Sağlık anlamında yapılan yatırımların teknolojiyle desteklenmesi daha iyi bir hizmetin sunulması adına büyük bir gelişmedir.

Kurumsal e-posta sistemiyle artık aile hekimlerimiz bakanlığın yayımlayacağı tüm haberlerden ve duyurulardan anında haberdar olabilecekler ve maaş bordrolarını görüntüleyebilecekler. Aile hekimlerinin kendilerine özgü olacak olan bu adreslerinden aşı,doğum, ölüm gibi bilgilere ulaşabilecek olmaları işlerini daha da kolaylaştıracak.

 

Aile hekimliğiyle ilgili tüm duyurulardan da anında haberdar olma şansına sahip olan aile hekimleri mevzuatta herhangi bir değişiklik olması halinde bu yolla bilgilendirilecekler. 15 Nisan 2012 tarihinde yayınlanacak Mart ayı maaşlarının bordroları ve bundan sonrası için yayınlanacak tüm bordrolar kurumsal e-posta sistemiyle ellerinin altında olacak. Aile hekimlerinin tek yapmaları gereken e-posta hesaplarına bilgisayarda yüklü Office Outlook yada  web üzerinden https://eposta.saglik.gov.tr adresinden ulaşacaklar.

 

Sevilay Gürsoy

Tibbiyardim.com Yazarı

 


facebook-paylas

Etiketler

Yazar bahadir

» 374 yazısı bulunmaktadır.

Yorum Yok

Tibbiyardim.com Site İçi Arama:

Ana Sayfa

Anasayfa Anasayfa için tıklayınız !

Reklam