Yalancı ve gerçek doğum eylemi nedir?

Ekim 10th, 2016 DiğerKadın - Doğum HastalıklarıSağlık Haber 0 Comments

☆Bugün sizlerle doğum süreci ile ilgili birkaç bilgiyi paylaşmak istiyorum…

Sıkça karşılaşılan ve korkulan durumlardan birisi anne adayının yaşadığı kasılmalardır.

♡37.gebelik haftasından sonra düzenli ve sık aralıklarla gelen kasılmalardan korkmayınız, yavaşça bebek çantanızı toplayarak hastaneye başvurunuz?

♢37.haftadan önce doğum eyleminiz başladıysa, son ultrason değerlendirmesinde bebeğinizin gelişimi ve tahmini kilosu belirlenir. Büyük ölçüde yenidoğan yoğun bakım ünitesi ihtiyacı olup olmayacağı ile ilgili yorum yapılabilir. Ancak her bebek doğum şekli ve süresine bağlı olarak, desteğe ihtiyaç duyabilir/duymayabilir?

■35.gebelik haftasından önce şayet su gelişi yoksa, vaginal muayenede açıklık 4 cm yi geçmediyse, bebeğin Doppleri ve ya NST ‘si güven veriyorsa, ilaçlarla eylem durdurulur. Akciğerlerin gelişimine yardım amaçlı steroid uygulanır.

□35-37.haftalarda mevcut bilgilere göre doğum ağrıları ilaçlarla durdurulmaz. Dünyaca ünlü perinatolog Kypros Nicolaides der ki: “Durdurulabilir eylem yalancı eylemdir”Napoli den sevgilerle


facebook-paylas

Yazar Tural İsmayilov

Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı 2016 Ekim-... - Özel Ortomedica Hastanesi, İstanbul 2016 Mayıs- Ekim- Özel Bilge Hastanesi, İstanbul 2012-2016 - İÜ İstanbul Tıp Fakültesi, uzmanlık 2007-2011- İÜ İstanbul Tıp Fakültesi, tıp doktoru

» 2 yazısı bulunmaktadır.

Yorum Yok

Tibbiyardim.com Site İçi Arama:

Ana Sayfa

Anasayfa Anasayfa için tıklayınız !

Reklam