5 kilo verdiren 8 pratik öneri

5 kilo verdiren 8 pratik öneri

İnsanlar vücutlarında bulunan fazla yağların erimesi sağlamak ve formda bir hayat için zayıflamaya çalışmaktadır. Bu yüzden birçok işlemi yapmak zorunda hissetmektedir kendini. Öncelikle 5 kilo verdiren 8 pratik öneriyi sizlere sunarken sağlıklı bir şekilde nasıl formda kalınır bunu anlatmaya çalışacağız. Aslında her diyet çeşidindeki mantık hemen hemen birbirine yakındır. Ancak insanların diyetlere başlamadan önce yapması gerek ya da uzak durması gereken bazı şeyler vardır.

5 kilo verdiren 8 pratik öneriyi sizlere açıklıyoruz.

Spor yapmak ya da yürümek;  havalar sıcak olduğu zamanlar spor giysilerinizi giyerek öğünlerden sonra bir koşu düzenlemeniz ya da yürümeniz vücudunuzun metabolizmasını arttırmasını sağlayacaktır. Bu nedenle her zaman spor yapmaya özen göstermelisiniz. Çünkü herhangi bir katkı maddesi ya da yiyecek almadan en sağlıklı şekilde zayıflamayı sağlar.

Şekerli yiyeceklerden uzak durun; günümüzde yediğimiz çoğu şeyde şeker vardır aslında. Kahvaltılık gevrek, dondurma, cips, tuzlu kraker ve bunlar gibi birçok besin maddesinde şeker bulunmaktadır. Uzmanların araştırmalarında ortak önerisi şekeri fazlaca tüketmeminizdir. Çünkü şekerin yağdan bile daha tehlikeli olduğunu söylüyorlar. Artık bol miktarda çikolata tüketmekten vazgeçin. Bunun yerine elma, muz ya da kuru kayısı gibi besin maddelerini tüketmeye özen gösteriniz. Üstelik bunlar gibi meyve ya da sebzeleri düzenli olarak tüketirseniz tatlı krizlerinden kurtulma imkanınız da olmaktadır.

Markete Yürüyerek gidin; markete, fırına ya da bir mağazaya olan uzaklıktan dolayı insanlar araçlarıyla bu yerlere gitmeye çalışıyorlar. Ancak bizim önerimiz bu gibi yerlere gidip ağır şeyler almayacaksınız yürüyüş yapmanız en sağlıklı yöntem olmaktadır. Bu sayede metabolizmanızı kolay bir şekilde daha hızlı çalıştırabilirsiniz.

Karbonhidrat tüketmemeye özen gösteriniz; patates kızartması, pasta ve ekmek gibi bağımlılık yaratacak cinsteki besin maddelerinden her zaman uzak durmanızı öneriyoruz. Tabi bunları az miktarda tüketmeniz sizlere bir sakıncada bulunmuyor. Ancak kendinizi tutamıyorsanız her zaman daha fazla tüketmek istiyorsanız bu besin maddelerinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü karbonhidratlar insanların iradelerini zorlamaya müsait bir yapı içinde olmalarını sağlamaktadırlar. Ayrıca hücrelerinizde hem yağ hem de şeker birikimine neden olmaktadırlar. Biz bunu yemeyin derken aç kalın demiyoruz. Sadece bir öğünde pilav yemek yerine sebzeli yemekler yemeye özen gösteriniz.

Daha fazla su tüketin; su vücut fonksiyonlarının daha iyi çalışması için gerekli olan bir öğedir. U yüzden her fırsatta bolca tüketiniz.

Kalorilerinizi sayın; günlük yediklerinizi saymanız sizler için çok önemli bir unsur olabilmektedir. Bu sayede aldığınız kalori miktarına bakarak yediklerinize özen göstereceksiniz.

Kas yapınızı geliştiriniz; kalori yakmak ve yağlardan kurtulmak istiyorsanız ağırlık çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Bu vücudunuzu daha iyi görünmesine sebep olabilmektedir.

Oldukça aktif olmaya özen gösterin; tembellik yapmayın her zaman aktif bir şekilde çalışmaya özen gösterin.

5 kilo verdiren 8 pratik öneri bu kadardır. Sağlıklı günler…

images

 


facebook-paylas

Etiketler

Yorum Yok

Tibbiyardim.com Site İçi Arama:

Ana Sayfa

Anasayfa Anasayfa için tıklayınız !

Reklam