Bölgesel zayıflamada dikkat edilecekler

Bölgesel zayıflamada dikkat edilecekler

Günümüzde birçok insan zayıflamak uğruna çeşitli işlemler ve etkinlikler yapar durur. Birçok insanın zayıflamak uğruna yaptığı işlemlerin başında spor gelmektedir. Spor aslında insanların bölgesel olarak zayıflaması için çok etkili bir yöntemdir. Spor yapan insanlar çeşitli olarak yaptıkları hareketler sayesinde çok rahat bir şekilde zayıflama olanağına sahiplerdir.

Bölgesel zayıflama işlemi yapak isteyen birçok insan bunun için birçok yönteme başvurmaktadır. Ancak en etkili ve sağlıklı yöntem spor ve bununla birlikte gelen güzel bir diyettir. İnsanlarımız zayıflamak adına çeşitli ilaçlara da para vermek durumunda hissediyorlar kendilerini. Ancak ilaçlarla yapılan zayıflama şekli birçok insan için zararlı bir hal almaktadır.

İnsanların kilolu olmasına göre sınıflandırmak etkili bir yöntemdir. Bu sınıflandırma da kullanılan iki çeşit yağlanma vardır. Bunlar bel ve basen yağlanması şeklindeki yağlanmalardır. Bel çevresinde yağ bulunan insanların basen çevresindeki yağlanmalara göre daha riskli olduklarını söylememizde fayda vardır. Bu insanların bel bölgelerinde daha fazla risk taşımalarının da farklı sebepleri vardır. Bu sebeplerin başında bel bölgesinin iç organlara daha yakın olması ve onları kaplayacak şekilde bir konumda olmasıdır. Ayrıca bel bölgesinde bulunan yağ hücreleri daha büyüktür. Bu nedenle insanlar metabolik açıdan bel bölgesinde yağlanma varsa bu yağlanmaya bir son vermeye çalışmalıdır.

Bel çevresi kalın olan ve yağlı olan insanlarda insülin hormonunda bir düzensizlik vardır. Bu düzensizlik insülin hormonun seviyesinin yüksek seviyelerde olmasıdır. Bilindiği üzere bu hormon pankreas üzerinden salgılanan bir hormondur. Bu hormonun bel çevresinde yağlanma bulunan insanlarda yüksek olmasının da çeşitli sebepleri vardır. İnsülin hormonu yağlı metabolizmalara yerleşmede sıkıntı çekmektedir. Bel çevresi yağlı olan bir insanda hücre içerisine insülin girmesi bir hayli zorlaşır. Bu nedenle insülin seviyesi bir hayli artar. Bu da açlık hissini uyandırır ve kişi daha çok yemek yemeye başlar. Bu yüzden bel bölgesindeki yağlanma da bu sayede daha fazla artmış olur.

Basen bölgesi geniş olan bir kişide östrojen hormonunun salınımında bozukluklar meydana gelebilir. Bu durumda kişi eğer bir kadın ise adet düzensizliği ortaya çıkar. Bu da durumun sıkıntılı bir hal almasına olanak sağlamış demektir.

Yukarı da verdiğimiz tüm bilgilerin yanı sıra şunu belirtmek isterim ki bölgesel zayıflama diyetle olmaz. Bu nedenle sizlerle bir diyet paylaşmadık. Buradaki amacımız sizlere bölgesel zayıflamanın en sağlıklı yöntemi açıklamak oldu. Bölgesel zayıflama yöntemini kullanmak isteyen bir insan bu isteğini en doğru şekilde yapmak istiyorsa iyi bir beslenme ve bölgeye egzersiz uygulama yöntemlerini tercih etmelidir.

Sağlıklı bir şekilde bölgesel zayıflama uygulayıp bir de doğru beslenmesi gereken insanlara önerilerimiz mümkün oldukça bolca hareket etmeye çalışınız. Bu da spor yapmakla mümkün olmaktadır. Düzgün bir şekilde spor yapan insanların çok rahat bir şekilde zayıfladıkları hem görsel açıdan hem de istatistik açısından çok doğru bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır. İnsanların göbek eriten diyet, kalça eriten diyet ve besin takviyeleri gibi çeşitli yöntemlerle zayıflaması ve bölgesel bir zayıflama yapması mümkün olacak bir durum değildir. Bu yöntemleri tek başına uyguladığında daha zararı bir hal almaktadır.

Öncelikle zayıflamak isteyen bir insan vücuda girdiği andan itibaren metabolizmayı hızlandıracak ve tokluk hissi uyandıracak çeşitli besinlerle beslenmesine dikkat etmelidir. Bunun amacı tok olduğu hissini uyandırmak ve kişinin daha fazla beslenmesini engellemektir. Tabi bunu yaparken düzenli bir şekilde ve vücudun ihtiyaçlarını düzenli karşılayan besinler kullanmanızı öneriyoruz. Öyle sizi her tok tutacak besini kullanmanızda pek sağlıklı bir yöntem değildir.

Bölgesel zayıflamada tüketilmesi gereken ve yenilmesi gerek besinler

Yoğurt, greyfurt, ve yeşil çay tokluk hissini uyandıran ve metabolizmayı hızlandıran besin maddelerinin başında geliyor. İnsanların bu yiyecekleri günlük hayatta da rahat bir şekilde tükettikleri gözlendiğinden tüketilmesini rahat olması mutluluk vericidir. Yoğurt içerisinden bulunan linoeik asit sayesinden yoğurt vücuttaki yağların yakılmasında en etkili besin maddelerinin başında geliyor. Her gün düzenli olarak 2 kase yenildiğinden bile etkilerinin çok hızlı başladığı gözlenmiştir. Bu besin maddesini kullandığınızda herhangi bir ilaç kullanmanızı gerektirecek bir durum kalmıyor desek yeridir. Aynı şekilde greyfurt ve yeşil çayda zayıflamak için birebir olan besin maddeleri arasındadır.

Son yıllarda zayıflama adına yapılan birçok araştırma vardır. Bunların içerisinde greyfurt üzerinden yapılan araştırmalar çok dikkat çekici bir hal almıştır. Greyfurt üzerinden yapılan araştırmalarda günlük ana öğünlerden önce yarım greyfurt tüketilmesiyle birlikte insanların 3 ay içerisinde 5 kilo zayıfladığı gözlenmiştir.  Ayrıca bu zayıflama diyet yapmadan normal bir şekilde yemesine, içmesine ve hareket kabiliyetine devam edene insanlarda gözlenmiştir.

Yağlı yiyeceklerden uzak durun!

Günümüzde kolay tüketilen ve hızlı bir şekilde hazırlanan fast food besi maddeleri vardır. Bunlar insanların vücuduna girdiği andan itibaren yağ metabolizmasında ciddi bir artış gözlenmiştir. İnsanların döner, burger gibi çeşitli yağlı yiyecekler tüketmesi vücutlarına çok büyük zararlar vermektedir. Bilindiği üzere dünyadaki en kalorili yiyecekler kalorili yiyeceklerdir. Bu yiyecekler ağızda dağılan ve kolay eriyen yiyeceklerdir. İnsanlar yağlı yiyecekler tüketerek yağlarında kurtulamaz. Açma, poaça, çerezler, kurabiyeler gibi çeşitli yiyeceklerde oldukça yoğun bir şekilde yağ bulunmaktadır.

Yağlı yiyeceklerden sonra uzak durmanız gereken bir diğer grup ise karbonhidrat grubu besin maddeleridir. Bu besinler vücutta bulunan yağ hücrelerinin şişmesine neden olur. Her ne kadar vücudun gereksinimi olan temel enerji ihtiyacını karbonhidratlar verse de fazla bir şekilde tüketildikleri zaman yağ hücrelerini çok yoğun bir şekilde şişirme özelliğine sahiplerdir. Pilav, makarna, çorba, patates, mısır, tatlı ve meyveler en çok tüketilen karbonhidratlı besin maddeleridir.

zayıflamak


facebook-paylas

Etiketler

Yorum Yok

Tibbiyardim.com Site İçi Arama:

Ana Sayfa

Anasayfa Anasayfa için tıklayınız !

Reklam