Bonzai Nedir? Bonzai Etkileri Nelerdir? Bonzai Zararları Nelerdir?

Bonzai Nedir? Bonzai Etkileri Nelerdir? Bonzai Zararları Nelerdir?

Bonzai ilk kez 2010 yılında Türkiye’de, polis aramalarında bulunan sentetik bir tabanlı esrardır. Bu maddenin yapımında bir çok bitki yaprağı kullanılmaktadır. Bu sentetik madde bu bitkinin yapraklarına emdirilerek esrar görüntüsü verilmektedir. Çok çeşitli sentetik maddelerde bu yapraklara eklenebilmektedir:

6 5
a) JWH-018
 b) CP 47,497
 c) JWH-073
 ç) HU-210
 d) JWH-200
 e) JWH-250
 f) JWH-398
 g) JWH-081
 ğ) JWH-073 methyl derivate
 h) JWH-015
 ı) JWH-122
 i) JWH-203
 j) JWH-210
 k) JWH-019

Sokak isimleri : black magic, black mamba, fake weed, genie, gonjah, halo, k2, k3, mr. smiley, p.e.p pouri, proze smoke, sativah, sence, skunk, smoke,spice (silver, gold and diamond),spice yucatan fire, spirit, supernova, warlock, zohai

9

Bonzai Etkileri Nelerdir?

Esrarın içinde bulunan THC maddesinden 5 Katı daha güçlü bir etkiye sahip olması nedeniyle oldukça ölümcüldür. Aynı zamanda içerdiği bir çok farklı sentetik madde olduğu için, içinde ki sentetik maddeye göre çok çeşitli ölümcül etkileri bildirilmektedir.
Yan Etkileri:
– Aşırı huzursuzluk
– Stress
– Bunalım Nöbetleri
– Hipertansiyon Nöbetleri
– İnme
– Kalp Krizi
– İntihar
– Hipokalemi ( Düşük Potasyum Seviyeleri )

-Depresyon ve Psikoz durumları.
– Halüsülasyonlar.
– Bad Trip

– Taşikardi.

Ayrıca Akut Böbrek Yetmezliği yaptığına dair ciddi araştırmalar mevcuttur.

bonzai_icen_genc_havuz_diye_betona_atladi_izle_h18016

Bonzai Hikayesi:

İstanbul’da iken biz bu maddenin kullanımda olduğunu 2011 yılında biliyorduk ve bonzai kullanan hastalar gelmeye başlamıştı. Diğer uyuşturucu maddelerin aksine bonzai ile gelen hastalarımızın gözlerinde ki korku ve endişe dikkatimi çekmiştir. Bir hastamdan aldığım hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

“ O gün bir torbacıdan aldığımız maddeyi evde kullanmaya karar verdik. Evim İstanbul’un güzel bir semtinde 6. Kattaydı. Arkadaşlarla içmeye başladık. Sonra ben kendimi iyi hissetmediğimi söyleyip odama çekildim. Odamın penceresinden baktığımda kendimi karşı evin çatısından, başka bir evin çatısına doğru atlarken gördüm. Yakından görmek için pencerenin kenarına doğru ilerledim. Hakikaten çatıda duran hayali ben bana el sallayıp çatıdan atlıyordu. O sırada birden kalbim deli gibi çarpmaya başladı, içimden bir ses sürekli pencereden atla, pencereden atla diyordu. 6. Katta olan evimin penceresine yanaştım. Aşağı baktım baya yüksekti, sonra atlamaktan vazgeçtim nasıl uçabilirdim ki. Bunu kullandığım ilacın etkisi olduğunu anlamıştım ancak içimde ki ses sürekli “ Atla, aşağı bişey olmaz, atla atla “ diye haykırıyordu. Pencerenin kenarından uzaklaştım, yatağımın çarşafını söküp kendimi aşağı atmamak için ayağımı yatağın kenarına çarşafla bağladım. Kalbim o kadar hızlı çarpıyordu ki öleceğimi zannettim. Yatağın alt kısmında ki boşluğa girdim çarşafı daha sert bağladım hayatıma yaşamak istiyordum, sürekli dua ettim Allah’ım kurtar beni diye. O anlar hayatımın en zor anlarıydı. “

 


facebook-paylas

1 Yorum

  1. erhan dedi ki:

    Teşekkürler güzel yazı olmuş.

Tibbiyardim.com Site İçi Arama:

Ana Sayfa

Anasayfa Anasayfa için tıklayınız !

Reklam