Doktorlar acil servise kaskla geldi!

Doktorlar acil servise kaskla geldi!

 

Sağlık personellerine karşı saldırılar bitmek tükenmek bilmiyor. Gün geçmiyor ki yeni darp haberleri duyalım. Hastanelerde insan sağlığı için çaba sarf eden doktorlarımızın uğradıkları hakaretler bir de darba dönüşünce  hayat kurtarmak bir yana dursun kendi hayatlarını kurtarma derdine düşüyorlar.

 Bir darp olayı da Samsun’da gerçekleşti. Samsun’da görev yapan doktor Alaattin Taştan acil serviste muayene olmaya  gelen bir uzman çavuş tarafından darp edildi. Doktor Alaattin Taştan’ın mesai arkadaşları bu duruma tepki maksatlı olarak kask takıp öyle muayeneye başladılar.

 

Samsun, Gazi Devlet Hastanesi’nin acil servisinde görev yapan Doktor Alaattin Taştan pazar günü görevi başındaydı. Acilden giriş yapan uzman başçavuş Ç.E. hasta olduğunu iddia ederek doktor Alaattin Taştan’a muayene oldu. Acil servis doktoru Alaattin Taştan’ın grip teşhisi koyduğu uzman başçavuş Ç.E. silahına saldırdı ve muayenesinden memnun olmadığı doktor Alaattin Taştan’ı kafasından yaraladı. Silahının kabzasıyla doktor Alaattin Taştan’ı yaralayan Ç.E. için suç duyurusunda bulunuldu. Başından ağır darbe alan doktor Alaattin Taştan’da görevli bulunduğu hastanede tedavi altına alındı. Yaralanan doktorun başına dikiş atıldı ve hastaneden iki günde ancak taburcu olabildi. Aynı zamanda doktor Alaattin Taştan’a on günlük iş görmez raporu verildi.

Son günlerde maalesef ki sürekli bu haberlerle yatıp bu haberlere uyanıyoruz. Doktorlarımız artık muayene edecekleri hastalara; hasta gözüyle mi bakmalı yoksa bir tehdit unsuru olarak mı algılamalı?

Yaşanan bu üzücü olayın ardından doktor  Alaattin Taştan’ın mesai arkadaşları saldırıyı protesto amaçlı kafalarına kask takarak hasta muayene ettiler. Protestoyu organize eden Sağlık Sen Samsun Şubesi olayı kınadı. Sağlık Sen Samsun Şubesi Başkan İlhan Öksüz olayla ilgili şöyle konuştu: “Artık sağlık çalışanlarına yapılan saldırısının son bulmasını istiyorum. Bundan sonra bu tür saldırıların takipçisi olacağız. Yetkililerin bu olaya biran önce çözüm bilmesini istiyoruz.”

Darp edilen doktor Alaattin Taştan arkadaşlarının kasklı protestoları hakkında şu yorumda bulundu: “Benim yanımda olduklarını hissettirmeleri beni mutlu etti. Sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin son bulmasını istiyoruz.”  Doktor Alaattin Taştan arkadaşlarına destekleri için teşekkür etti ve artık sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin bitmesini istediğini dile getirdi.

Sevilay Gürsoy

Tibbiyardim.com Yazarı

 


facebook-paylas

Etiketler

Yorum Yok





Tibbiyardim.com Site İçi Arama:

Ana Sayfa

Anasayfa Anasayfa için tıklayınız !

Reklam