Sağlık personellerine döner bıçağıyla saldırdı!

Sağlık personellerine döner bıçağıyla saldırdı!

 

 

Artık sağlık personellerine karşı gerçekleştirilen şiddet haberleri gündemin eskimeyen maddesi olarak gözler önünde. Bir olaya sığınmıyoruz çünkü her gün yeni şiddet haberleriyle gündeme bomba gibi düşüyoruz. Sağlık personellerinin kabusu haline gelen yeni bir günün başlangıcında savunma sporlarını öğrenmeleri için hastanelerde kursların açılması hiçte şaşırılmayacak bir durum olur.

 

Hasta yakınları ve hastalar tarafından tartaklanan, hakarete uğrayan ve kimi zaman son noktayı koyup mesleği başında canını veren sağlık personelleri vakalarına bir yenisi daha katıldı. İzmir’de sağlık personellerine döner bıçağıyla saldırdılar!

İzmir’de 112 Ambulans İstasyonu yakınlarında alkol kullanan vatandaş etrafa zarar vermeye başlayınca sağlık görevlileri polisi göreve çağırdı.

 

Alkollü olan Erhan Kıl ve arkadaşlarını polisler uzaklaştırdı ancak birkaç saat sonrasında Erhan Kıl, sağlık personelini tehdit etmek için yeniden istasyona geldi. Tehditlerin birkaç gün sonrasında ise akla gelmez bir olay vuku buldu. Erhan Kıl bir döner bıçağını eline alıp Peker Mahallesi Sokak 31’deki Karabağlar 112 Ambulans İstasyonu’na geldi. Sağlık personellerine saldırmaya başlayan Kıl’ı Ödemiş, Yeşilyurt ve Torbalı 112 Ambulans İstasyonlarında görev yapmakta olan on beş sağlık personeli zapt etti.

 

Bekir Gürel isimli sağlıkçının etkisiz hale getirdiği Erhan Kıl’ın elindeki bıçağı Emin Ölmez ve Gürkan Denizçelik alınca Kıl çareyi kaçmakta buldu. Kaçan suçlu anında polise ihbar edildi ve harekete geçen güvenlik kuvvetleri çevrede yapılan bir aramanın ardından suçluyu kıskıvrak yakaladı. Erhan Kıl’ın gözaltına alınmasının ardından otuz dokuz yaşındaki Bekir Gürel, yirmi bir yaşındaki Emin Ölmez ve yirmi dört yaşındaki Gürkan Denizçelik; Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Darp edilen sağlık personellerinin dövüldüğüne dair rapor düzenlendikten sonra Erhan Kıl’dan şikayetçi olmak üzere polis karakoluna gidildi.

 

 Sağlık personelleri gördükleri şiddetten şikayetçi oldular ve soruşturma başlatıldı. Polis ifadesini aldığı Erhan Kıl’ı serbest bıraktı ancak hakkındaki suçlamanın yer aldığı evraklar adliyeye gönderildi.

 

Akıllara şaşkınlık veren bu saldırının durdurulamamsı ihtimali dahi tüyleri diken diken etmeye yetiyor. Eğer yeterli sayıda sağlık personeli bulunmasaydı ve saldırganı etkisiz hale getirmek mümkün olmasaydı bu gün bir facianın baş kahramanı yine görevleri başında gece gündüz demeden çalışan sağlık personelleri olacaktı.

 

Sevilay Gürsoy

 

Tibbiyardim.com Yazarı


facebook-paylas

Yorum Yok

Tibbiyardim.com Site İçi Arama:

Ana Sayfa

Anasayfa Anasayfa için tıklayınız !

Reklam