Tatil diyeti

Tatil diyeti

İnsanlar yaz aylarında tatile çıkacakları vakit vücutlarının çok güzel olmasını sağlamak amacıyla zayıflamak ve forma kavuşmak isterler. Bu isteklerini yerine getirmek amacıyla da bir takım diyetler yapması gerektir. Birçok insan kolay bir şekilde zayıflamak ve forma kavuşmak adına birçok kaynaktan ve ilaçlardan faydalanmaya çalışıyor. Ancak bu tür zararlı şeylere artık bir son deme zamanı geldi.

Sitemizde sizlere tatil diyeti hakkında bilgiler vereceğiz. Bu diyet çeşidimiz sayesinde yaz ayların formda olan bir vücuda sahip olacaksınız. Öncelik bu tatil diyetimizin belirli bazı kuralları vardır. Bu kuralların başında şunlar gelmektedir.

–          Her gün iki litre ya da 12 su bardağı su içilecek

–          Sabahları erken kalktığınızda aç karnına ve gece yatarken mutlaka 2’ şer bardak su içmeniz gerekiyor. İçeceğiniz bu sular yemek aralarından değil ancak yemek yedikten bir saat sonra içilmesi gerekiyor.

–          Kahvaltıda ve yemeklerde peyniri her türlü ve yağın her türlüsü yasak.

–          Suyun dışında bulunan tüm içecek türleri yasaktır. Buna soda ve diyet kolalarda dahildir. Bunlarında diyette zararlı oldukları konusunda değişik fikirler öne sürülmüştür.

–          Kahve tutkunu olan kişiler çok üzülecek ama kahve türevi olan tüm içecekler yasaktır.

–          Yenmemesi gereken sebzeler vardır. Bunlar havuç, patatestir. Bunların yanı sıra yenmesine özen gösterilmesi gereken sebzelerde vardır. Bunlarda; karnabahar, patlıcan, kabak ve taze fasulyedir. Patlıcan seven kişiler bunu sadece közleme şeklinde hazırlayıp tüketebilirler.

–          Karabiber seven kişiler kullanabilirler. Ancak tuz ve biberde uzak durmanız gerekiyor.

–          Sucuk, pastırma ve konserve yiyecekler tamamıyla yasaktır. Bunların tüketilmemesi gerek.

–          Tüm gün boyunca yenilen öğünlerde sadece kahvaltıda bir dilim ekmek yenmesi gerekir. Bu da kepek ekmeği olabilir.

–          Su serbest olmasına karşın süt yasaktır. İçerisinde bol miktarda yağ olmasından dolayı.

Yukarıda saydığımız genel kurallarımızın dışından birde öğünlerde tüketilmesi tavsiye edilen şeyler vardır. Bunlarda şöyledir;

Sabah; yukarıda belirtiğimiz gibi bir dilim kepek ekmeği, yağsız olarak çevrilmiş bir avuç taze mantar, bir adet domates, bir adet salatalık tüketilebilir. Bunların yanı sıra 7 gün içerisinde sadece 2 gün boyunca birer adet yumurta yenebilir.

Öğle; bu öğünümüzde ekmek yasaktır. Bir dilim haşlanmış beyaz tavuk ya da balık yiyin. Üzerine limon sıkılmış bol salata tüketin. Bir adet domates ve salatalık tüketin.

Akşam; yine ekmek tüketilmesi yasaktır. Bir adet haşlanmış olan havuç üzerine iki kaşık diyet yoğurt dökünüz. Buradaki bir püf noktayı belirtelim. Diyelim öğlen sebze yediniz akşam haşlanmış tavuk yada balık yeme imkanınız vardır. Eğer öğlen haşlanmış tavuk ya da balık yemişseniz akşam kesinlikle sebze yemeniz gereklidir. Bunun yanında bir avuç haşlanmış karides yiyebilirsiniz. Yatmadan önce mutlaka bir adet elma yiyiniz. Bunun yanı sıra suyunuzu tüketiniz.

 

yaz_diyeti0


facebook-paylas

Etiketler

Yorum Yok

Tibbiyardim.com Site İçi Arama:

Ana Sayfa

Anasayfa Anasayfa için tıklayınız !

Reklam