Tibbiyardim.com 200. Yazısına Ulaştı…

Tibbiyardim.com 200. Yazısına Ulaştı…

Yaklaşık 9 ay önce internette bir lösemi türüyle araştırma yaparken girdiğim bir alternatif sitede **** otu ile lösemiye son diye bir yazı okudum. Gözlerime inanamadım çünkü bu löseminin tam olarak tedavisi tıpta bile bulunamamıştı. Biraz daha araştırdığımda bunun tamamen bir hayal ürününden ibaret olduğunu, insanları kandırırak örümcek gibi yayılan bu şarlatanlığın internette çok yaygın olduğunu gördüm. Tıpla uzaktan yakından alakasız insanlar, hastalıklarla uzaktan yakından ilgisi olmayan otları insanlara son umut vaadleriyle satıyorlardı.

Fırsatçıların eline düşen 10.000’leri ve körükörüne anlatılanlara inanan insanları gördüm ve aslında burda başladı tibbiyardim.com maceramız. Önce bir sitede yazmaya başladım, ancak değinilecek konu o kadar çoktu ve o kadar fazla bilgi kirliliği vardı ki, bu iş için bir ekip gerektiğini anladım. Arkadaşlarımızla oturduk ve başladık düşünmeye ya bu şarlatanların insanlar tarafından kandırılmasına göz yumacaktık yada kendi adımıza stj. doktorlar, doktorlar, sağlık memurları, aile hekimleri, hemşireler ve tıp mensupları olarak bu gidişata bir dur diyecektik. 

Öylede yaptık. Sitemizi 19 Mayıs 2011 yılında hizmete açtık. Gördük ki bu işten, bu gidişattan rahatsız olan duyarlı bir çok doktor ve sağlık mensubu arkadaşımız varmış. Bu arkadaşlarımızında desteğiyle bu akşam TAM 200 Yazıya ulaştık. Sağlığın paraya dönüştürülme projesine kendimiz adına yapabildiğimiz ölçüde DUR diyoruz. Biz duyarlı Türk Sağlık Personeli olarak artık bu yalanların karşısındayız. Hedefimiz hastalara bütün hastalıklar hakkında, halkımız anlayacağı seviyede bilgi verip hastalığın gerçek tedavisi olan Hekimlerimize yönlendirmek. Bu şekilde hasta ve hekimin artık aynı dilden konuşmasını ve birbirlerini anlamalarını sağlamaya çalışıyoruz.

Bunu yapmamızın nedeni muayeneye giden hastaya DEVLET PROTOKOLÜ gereğince sadece 3 yada 4 dakika ayrılabilmesi. Bu sürede hekimlerimiz tanıyı ve tedaviyi ancak düzenleyebiliyor ve hastaya İNSANİ OLMAYAN YOĞUNLUK yüzünden açıklayıcı bilgiyi tam olarak veremiyor. Amacımız hastanın evden hastalığı ile ilgili internette gezen yalan yanlış bilgiler ve tedaviler yerine sadece doğru bilgiye ulaştırabilmek. Tekrar hatırlatırız ki sitemizde herhangi bir ilaç firmasının ismini vermiyoruz ( Etik kurallar gereği ) yada herhangi bir ilacın kendi başına kullanımını tavsiye etmiyoruz. İlac dozunu ayarlayan ve kullanımını tavsiye edecek kişi yanlızca tedaviyi düzenleyen doktordur. İşte bu amaçlarla kurduğumuz sitemiz bugün binlerce kişiye ulaşıyor ve binlerce kişi artık doğru bilgiye ulaşabiliyor. Biz yazmaya devam edeceğiz, taki  internetten kirli ve anlamsız bilgileri temizleyene dek. İlginiz ve desteğiniz için çok teşekürler….

Tibbiyardim.com Ekibi Adına

Stj Dr. Ahmet Bahadır UÇAR

tibbiyardim.com editörü….  


facebook-paylas

Yorum Yok

Tibbiyardim.com Site İçi Arama:

Ana Sayfa

Anasayfa Anasayfa için tıklayınız !

Reklam