Yedi gün içerisinde göbek eritme diyeti

Yedi gün içerisinde göbek eritme diyeti

Kilolu insanlarda kilosunu belli eden en önemli bölgelerden birisi göbektir. Bir insan göbekli bir şekilde olduğu zaman birçok konuda sıkıntı çekmektedir. Özellikle giyinme ve güzellik konularında olan sıkıntılar vardır. Göbek eritme diyetini bugün sizlere anlatacağız. Bu diyetimizde insanların göbeklerini sağlıklı ve kolay bir şekilde nasıl eriteceği hakkında bilgiler vereceğiz.

Şimdi sizlere göbek eritme diyetimiz hakkında çeşitli bilgiler vereceğiz. Diyetimize başlamadan önce günlük hayatınızda dikkat ettiğiniz şeyleri, egzersizleri, yaptığınız yürüyüşleri, yediklerinizi ve içtiklerini genel olarak bir yere not ediniz. Tabi bu konuyu mümkün oldukça detaylandırmaya özen gösteriniz. Stresli zamanlarda ne kadar yemek yiyorsunuz, yemeğinizi en çok nerede ve ne zaman yiyorsunuz. Bu gibi birçok bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Sonra vücut ölçülerinizi güzel bir ölçerek bunları bir yere not ediniz. Bunun yanı sıra eğer sizin için sıkıntı yaratmayacaksa bir fotoğrafınızı çekmenizi tavsiye ediyoruz.

Zararlı ve kötü alışkanlıklarınız varsa bunları da not ediniz. Mümkünse bu alışkanlıklarınız bırakınız. Bir kadeh şarap içmenin vücutta yarattığı zararlı etkileri görmeniz için kain olmanıza gerek yoktur. Bunun yanında bir kadehle başlayıp şişeyi deviren insanlardansanız lütfen bu alışkanlıklarınızı diyete başlamadan önce bırakınız.

Tuttuğumuz günlüğünüze detaylı bir şekilde bakın. Aslında sizin kilo almanıza sebep olan ve göbekli olmanızı sağlayan şeyleri sizin bulmanız o kadarda zor bir durum değil.

Göbek eritmenin diyetini kuralları;

Öncelikle günde üç öğün yemeye özen göstermelisiniz. Aşırıya kaçacağınız düşündüğünüz zamanlarda bu aşırılığı göz arda etmeyiniz. Her zaman bol proteinli ürünler tüketiniz. Günde 5 porsiyon meyve tükettiğinizde emin olunuz. Güne her zaman bir bardak sıcak suya sıkılmış limon suyu içerek başlayınız. Öğünlerinizi atlamayınız. Bir öğünü kaçırmanız demek diğer öğünde daha fazla yemek yemenize neden olur. Bu da rahat bir şekilde alışkanlık haline geldiğinde yaptığınız göbek eritme diyetinizin hiçbir anlamı kalmaz.

Göbek eritme diyetinizde en çok dikkat edilecek bir diğer unsurda bolca su tüketmeye özen gösteriniz. Gün içerisinde en az 6 ila 8 bardak arasında su tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca bunun yanında birkaç bardak bitki çayı da sizlerin zayıflamasına olanak sağlayacaktır. Yemeğinize çok tuz atmayınız. Bu suyun vücutta bolca tutulmasın sebep olur. Yemek yerken yavaş yemeye özen gösteriniz.

Sabahlar kahvaltınızda ballı yulaf ya da taze meyve suyunu mutlaka bulundurunuz. Ayrıca haşlanmış yumurta, taze meyveli yoğurtta sizler için iyi olur. Öğle ve akşam yemeklerinde yağlı yiyeceklerden uzak durmanız gereklidir. Geceleri yatmadan önce ya da akşam yemeğinden hemen sonra yenilen tatlının vücudunuza kilo olarak geri döneceğini unutmayınız. Bu yüzden mümkün oldukça atıştırmalık tatlıları tercih ediniz. Özellikle meyve yeme konusunda kendinizi bir hayli zorlamanız göbek eritme diyetinizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlar.

göbek eritme


facebook-paylas

Etiketler

Yorum Yok

Tibbiyardim.com Site İçi Arama:

Ana Sayfa

Anasayfa Anasayfa için tıklayınız !

Reklam